Harika Yorumlar

Konu Bilgileri;
Konu : 150 milyon Avrupalı interneti hiç kullanmamış
Yorumcu : xxstyle     
Yorum Sayısı : 0 Görüntüleme : 701
Etiketler: milyon, Avrupalı, interneti, hiç, kullanmamış,
Cevapla  Gönder 
 
Değerlendir:
  • 20 Oy - 2.75 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


150 milyon Avrupalı interneti hiç kullanmamış
05-21-2010, 07:48 PM
Mesaj: #1
150 milyon Avrupalı interneti hiç kullanmamış

Dünyada internet in en yoğun olarak kullanıldığı bölgelerden biri olan Avrupa'da bile yaklaşık 150 milyon kişinin hiç internet kullanmadığı ortaya çıktı.

Avrupa Komisyonu Dijital Rekabet Kurulu tarafından hazırlanan bir raporda gösterilen bu durum, Danimarka ve İsveç gibi internet kullanımın çok yüksek olduğu ülkelerde büyük bir şaşkınlığa yol açtı.

Her yıl düzenli olarak internet kullanımıyla ilgili bir rapor yayınlayan Avrupa Komisyonu Dijital Rekabet Kurulu, yeni yayınladığı 2010 raporunda, Avrupa'da yaşayan insanların yüzde otuzunun hiç internet kullanmadığını ortaya koyuyor. Avrupalıların yüzde 60'ının düzenli olarak internet kullandığının ifade edildiği raporda, toplam nüfusun yüzde 30'unun interneti hiç kullanmadığı söyleniyor.

YAŞLI AVRUPALILAR İNTERNETE GİRMİYOR

Raporda internet kullanımın sosyo-ekonomik şartlara göre büyük değişiklik gösterdiği belirtiliyor. Yaşlılar ve düşük eğitim seviyesine sahip kişiler interneti az kullananlar arasında. Yaşlı Avrupalıların yüzde 59'u interneti hiç kullanmıyor. Diğer taraftan internet gençler ve yüksek eğitim alan kişiler arasında oldukça yaygın.

Avrupa'da son yıllarda internet hızının yüzde seksen arttırıldığı ifade eden Avrupa Konseyi Dijital Rekabet Kurulu, AB'nin 2020 yılına kadar bağlantı hızını 30 Mbps'in üzerine çıkarmayı hedeflediğini belirtiyor. Avrupa Birliği şu anda bu sahada Kore ve Japonya gibi ülkelerin çok daha gerisinde yer alıyor.

Avrupa Konseyi Dijital Rekabet Kurulunun raporunda dikkat çektiği noktalardan biri de internet kullanımının üretime yönelik pozitif katkısı. Raporda internet kullanımının, AB'deki üretimi son 15 yıl içerisinde yüzde 50 arttırdığı ifade ediliyor.

AVRUPALILAR İNTERNET ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPMIYOR

Raporda Avrupalıların internet üzerinden alışveriş yapmayı sevmedikleri de açıkça görülüyor. AB'nin tamamındaki kullanıcılarının sadece yüzde 22'si internet üzerinden alışveriş yapmayı tercih ediyor. Avrupalılar bu konuda da birçok gelişmiş ülkenin gerisinde kalıyor. Amerika'da internet kullanıcılarının yüzde 75'i internet üzerinden alışveriş yapıyor.

İNTERNETİN EN ÇOK KULLANILDIĞI ÜLKELER DANİMARKA VE İSVEÇ

Neredeyse her üç Avrupalıdan birinin internet kullanmadığının ifade edildiği raporda AB genelinde internetin en yoğun olarak kullanıldığı ülkelerin Danimarka ve İsveç olduğu görülüyor. Bu ülkelerde halkın yüzde 80'inden fazlası interneti aktif bir şekilde kullanıyor. Toplam nüfusu 5,5 milyon olan Danimarka'da 4,6 milyondan fazla internet kullanıcısı var. Nüfusu 9 milyonun biraz üzerinde olan İsveç'te ise internet kullanıcılarının sayısı 8 milyondan fazla.Bu Konuyu Sosyal Ağ Web Sitelerinde Paylaşabilirsiniz...
 
Degerli xxstyle Kullanicisi May 2010 Tarihinden Beri Harika Yorumlar - Türkiye'nin En Harika Yorum ve Paylaşım Merkezi a üyesiniz.TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ.
http://www.harikayorumlar.com
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 


Forum'a Git:

Harika-Yorumlar Konu Bağlantı Araçları : 150 milyon Avrupalı interneti hiç kullanmamış
Etiketler :  
Site Ekle ,harika , yorum , yorumla , yorumlar , forum oyun , spor forum , site tanıt , websiteni ekle , paylaşım , haber yorum, şiir , resim ekle , site ekle , site tanıtım , yorumcu , office , harika site , vidyo , güzel yorumlar , resim yorumlari , rüya yorumları , grafik , tasarim , harika resimler , manzara resimleri , ilizyon, program indir, download, yükle, bedava indir, ücretsiz izle
Harika Konu Linki :  
Sitene Ekle Html Kodu :  
Link Ekle - URL Adresi :  


İletişim | www.harikayorumlar.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Türkçe Çeviri: MyBB
Powered By: MyBB - Tema Hakları= HaRiKa YoRuMLaR a Aittir!!

Dikkat!!Sitemizdeki mp3 ler tanıtım amaçlı eklenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz.Sitemizdeki paylaşımlar da alıntı olanların belirtilmesi gerekir ayrıca sitemizden alıntı yapıldığında harikayorumlar.com eklenmesi zorunludur!!

Harika Rss / Site tanıt /Rss Abone /         Ücretsiz Site Ekle / Forum Arama / Forum /

Harika Arşiv / Site Map1 / Harika Rss /   Websiteni Ekle / Harika İstatistik / İndir /

Yorum / Site Map 2 / Yorum Nedir? /      Harika Manzaralar / Yorumla / Reklam Ver /

Site Map 4 / Site Map 3 / Site Map 5 /     Günün Yorumları /Haber Yorum, Son Dakika Haberler Tag Cloud GebzeTncl