Harika Yorumlar

Konu Bilgileri;
Konu : yanlızlığım
Yorumcu : dadaş     
Yorum Sayısı : 1 Görüntüleme : 618
Etiketler: yanlızlığım,
Cevapla  Gönder 
 
Değerlendir:
  • 12 Oy - 3.5 Yüzde
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


yanlızlığım
07-03-2010, 09:05 PM
Mesaj: #1
yanlızlığım

Şimdi düşünme makamındayım, kaybettiklerim kazandıklarım, geçmişim geleceğim, umduğum bulduğum, düşlerim düşüşlerim, sevinçlerim erinçlerim, umutlarım unuttuklarım, yeislerim yenilgilerim, yanılgılarım yansızlıklarım, yalnızlıklarım şimdi ben yine düşünme makamındayım.

Düşünmenin saçları ağartmaktan başka sonuçları da olmalı, düşündüklerini hayata aktarmanın bambaşka yolları da olmalı, kendisine sunulan yollara tali yollar ekleyebilmeli insan.

Çıkmaz sokaklara girmekten girmekten korkmamalı insan, yola girmeye niyetlenmek yolun sonun çıkmaz olmasından daha önemlidir. Yola koyulmak adam yerine koyulmanın başlangıcıdır çoğu zaman.

Her seçiş bir vazgeçiştir düsturunu bilmeden yaptığımız seçimler; seçimsiz sonuçlara vardırıyorsa bizi; kırmızı çizgilerimiz yoksa, birilerinin üstümüzü kırmızıyla çizmelerine şaşmamalı.

Zaman yalnızlığı haklı çıkardı; insan bir tek kendisine yalan söyleyemiyor, insanlık inzivaya çekilmeyeli kalabalıklar yalnızlıkları dışlar oldu, düşünemeyenler düşünenleri tersler oldu.

Ortada yaşamak ortalık malı olmaktır gibi geliyor bana, korunaklı yalnızlıkları olmalı insanların, ağlamaklı geceleri olmalı, ulaşılmaz amaçları olmalı, ütopik davaları,acısı olmalı iliklerine kadar işleyen, yokuşları yok oluşları olmalı insanın varoluşu çözebilmek için.

Korunaklı yalnızlığım bana acı gerçekleri söyleyen, aldatmayan, satmayan, kaldırıp atmayan ah yalınlık essah yalnızlık, eyvahlar olsun yapmacıklıklara, yarınsızlara, yarasızlara, yarınsızlara, yarsızlara, yorgunlara, durgunlara eyvahlar olsun.

Diri bir fidandır yalnızlık, damızlık duygudur tüm kırgınlıkların anası, insanı olgunlaştıranların en hası. ölümdür yalnızlık asıl hayatın başı.

Korunaklı yalnızlığım, iç çekişlerim, ahlarım, vahlarım, tüm hesaplarımın sağlaması, ürkütücü ülkülerimin gerçekle yüzleştirilmiş hali.

Savunmasız çocuklardan, boyacılardan, mendilci kızlardan, yoksullardan, sefillerden, serflerden, evsizlerden, işsizlerden, kasvetlilerden, kasketlilerden, ninelerden dedelerden öğrendiğim yalnızlığın sihirli bir korunaklığı vardır; yalnızlığını pazarlamayan insanların kalabalığı karıştığında yüzündeki anlam, hayatımızın ne kadar anlamsızlaştırıldığının ne güzel kanıtıdır.

Yalnızlığa itilen ilen yalnız kalmayı tercih eden kişi arasındaki dağlar kadar farkı, hangi daha sığınan bilge kişi açıklayabilir? Bir sığınaktır yalnızlık; kurşun gibi sözlerden, bomba etkisi yapan sun'i gündemlerden, uçuk insanların uçak sesine karışan gürültülerinden kaçıştır yalnızlık.

Yalnızlık korunaklıdır, RABBiyle ve kendiyle kalmak isteyen her kulun hakkıdır.

Yalnızlık korunaklıdır, loş ışığa teslim edilmiş gecelerde, kalbin sözlerini yazdığı, ruhun bestelediği, vicdanın yorumladığı, korosuz söylenen, kor gibi yüreği yakan, acı ama bağımlılık yapan bir şarkıdır yalnızlık.

Yalnızlık korunaklıdır; yalnızlık ruhun aklıdır.

Aylardan sonra bu gece telefonu, radyoyu kapatıp, televizyonun fişini çekip, pencereleri örtüp, ışığı söndürüp, odanın ortasına bağdaş kurup, nicedir ihmal ettiğim içsesimi dinleyeceğim, dinleneceğim, dilleneceğim;

"Şüphesiz her zorlukla beraber bir kolaylık vardır."Bu Konuyu Sosyal Ağ Web Sitelerinde Paylaşabilirsiniz...
 
Söylesem Tesiri YOk, Sussam Gönül Razı DEğil
Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
07-04-2010, 12:50 AM
Mesaj: #2
RE: yanlızlığım

aynentam aradaığımBu Konuyu Sosyal Ağ Web Sitelerinde Paylaşabilirsiniz...
 
Web Sayfasını Ziyeret Edin Tüm Mesajlarını Bul
Alıntı Yaparak Cevapla
« Önceki | Sonraki »
Cevapla  Gönder 


Forum'a Git:

Harika-Yorumlar Konu Bağlantı Araçları : yanlızlığım
Etiketler :  
Site Ekle ,harika , yorum , yorumla , yorumlar , forum oyun , spor forum , site tanıt , websiteni ekle , paylaşım , haber yorum, şiir , resim ekle , site ekle , site tanıtım , yorumcu , office , harika site , vidyo , güzel yorumlar , resim yorumlari , rüya yorumları , grafik , tasarim , harika resimler , manzara resimleri , ilizyon, program indir, download, yükle, bedava indir, ücretsiz izle
Harika Konu Linki :  
Sitene Ekle Html Kodu :  
Link Ekle - URL Adresi :  


İletişim | www.harikayorumlar.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Türkçe Çeviri: MyBB
Powered By: MyBB - Tema Hakları= HaRiKa YoRuMLaR a Aittir!!

Dikkat!!Sitemizdeki mp3 ler tanıtım amaçlı eklenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz.Sitemizdeki paylaşımlar da alıntı olanların belirtilmesi gerekir ayrıca sitemizden alıntı yapıldığında harikayorumlar.com eklenmesi zorunludur!!

Harika Rss / Site tanıt /Rss Abone /         Ücretsiz Site Ekle / Forum Arama / Forum /

Harika Arşiv / Site Map1 / Harika Rss /   Websiteni Ekle / Harika İstatistik / İndir /

Yorum / Site Map 2 / Yorum Nedir? /      Harika Manzaralar / Yorumla / Reklam Ver /

Site Map 4 / Site Map 3 / Site Map 5 /     Günün Yorumları /Haber Yorum, Son Dakika Haberler Tag Cloud GebzeTncl