Harika Yorumlar


Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Sonuçlar : Nedir
Konu / Yazar Etiketler
Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir? - xxstyle Nedir, Sırrı, Piramitlerinin, Mısır,
Dünyanın yedi harikasından biri olup günümüze kadar zarar görmeden ayakta kalabilmeyi başarabilmiş tek yapı Mısır‘daki Gize piramitlerinden Keops piramitidir.

Piramit şeklindeki yapılar sadece Mısır’a özgü olmayıp dünyanın başka yerlerinde de inşa edilmiş örnekleri bulunmaktadır. Fakat sayıca en çok Mısır’da bulunduklarından bölgeyle özdeşleşerek “Mısır Piramitleri” olarak anılmaktadırlar.


Dünyadaki Önemli Piramitler:

* Keops Piramidi (145,75 metre)
* Mikerinos Piramidi(66,5 metre)
* Kefren Piramidi (143,56 metre)
* Sakkara Piramidi (63,17 metre)
* Maldum Snefru Piramidi (93,26 m)
* Dahahur Bent Piramidi (104,85 m)
* Dahahur Snefru P. (103,95 metre)
* Sakkara Pepi II P. (52,555 metre)
* Uxmal Tapınağı (Meksika)
* Teotehuacan (Meksika)
* Tiahuanaco (Bolivya)
* Dohan Tapınağı (Çin Halk Cumhuriyeti)
...
Uygarlık veya Medeniyet Nedir? - xxstyle Nedir, Medeniyet, veya, Uygarlık,
Uygarlık veya medeniyet, bir ülke veya toplumun veya diğer zeki canlı türlerinin, maddi ve manevi varlıklarının, düşünce, sanat, bilim, teknoloji ürünlerinin tamamını ifade eder. Uygar kelimesi, yerleşik hayata ilk geçen Türk kavimi olan Uygurlardan gelmektedir.
Medeniyet ve uygarlık kavramları çoğunlukla aynı anlamda kullanılmakla birlikte, uygarlığın daha geniş bir anlam taşıdığını ifade etmek mümkündür.
Medeniyetin, belirli bir insan topluluğu veya topluluklarının belirli bir coğrafya üzerinde ve belirli bir zaman içinde ortaya koydukları değerlerle sınırlı olmasına karşı; uygarlık kavramının, binlerce yıl devam eden gelişmeler sonunda, insan aklının, bilim ve teknolojisinin katkısı ile ortaya çıkan ve tüm insanlığın eseri ve malı olan evrenselliği sözkonusudur. Uygarlığın doğuşuna ve yükselişine Çin'den Uygur ve Orta Asya Türklerine; Hindistan'dan ve Mezopotamya medeniyetinden eski Mısır medeniyetine; Ege kıyılarındaki antik çağ sitelerinden...
Müze Nedir ? Müze Türleri Nelerdir ? - xxstyle Nelerdir, Türleri, Müze, Nedir,
Kültürel ya da tarihsel değeri olan nesnelerin toplanarak sergilendiği yerlere müze adı verilir. Müzeler, toplumların bilim ve sanat ürünleri ile yer altı ve yer üstü zenginliklerini sergilemek amacıyla oluşturulmuş kurumlardır. Yüzyıllar boyunca toprak altında saklı kalmış tarihî eserlerin gün ışığına çıkarılarak sergilenmesi, toplumu oluşturan bireylerin geçmişi daha iyi tanımalarına olanak sağlar.
Ayrıca müzeler, toplumu aydınlatmak amacıyla insan soyunun gelişimi, doğa olaylarının oluşumu ve teknolojinin geçirdiği değişim gibi konularda araştırmalar yapan bilimsel merkezlerdir.
Müzenin Amacı

Müzeler, tarihin eski dönemlerinde yaşamış toplumları bilim ve sanat açısından inceleyerek, hem günümüzü hem de geleceği aydınlatmak amacını taşıyan kurumlardır.
Müzelerde bulunan nesnelerin anlam ve önemi müze içinde ve dışında yazılı ve sözlü olarak, ayrıca rehber eşliğinde yapılan gezilerle açıklanır. Böylece, ziyaretçilerin...
Beslenme Nedir? - xxstyle Nedir, Beslenme,
Hayatta kalabilmek için hava ve su kadar gıdaya da ihtiyacımız vardır. Beslenmeden varlığımızı devam ettirmemiz ve sağlıklı kalmamız mümkün değildir. Her hücremiz ve organımız sağlıklı beslenme ile canlılığını korur, gelişir ve zinde kalır.
Akıl ve beden sağlığımızı koruyabilmemiz için kırkın üzerinde besin maddesine ihtiyacımız vardır. Bu sebeple yediklerimize dikkat etmemiz gerekir. Açlık hissimizi bastırmak için gelişigüzel besinlerle doymaya çalışmamız son derece yanlıştır.
Sağlıklı beslenmede vücudumuzun ihtiyac
ını karşılayacak bütün maddeler bulunmalı ve alınan gıdaların kalite ve miktarına da özen gösterilmelidir.
Besin Maddeleri Kaça Ayrılır?
Beslenmek için aldığımız gıdaları iki ana başlık altında inceleyebiliriz:
Enerji veren besinler
* Karbonhidratlar
* Proteinler
* Yağlar
Enerji vermeyen besinler
* Lifler
* Su-Elektrolitler
...
Kulak Çınlaması Nedir, Nasıl Geçer? - xxstyle Geçer, Nasıl, Nedir, Çınlaması, Kulak,
Kulak çınlaması neden olur? Çınlamayı hafifletmek için neler yapılır? Ne zaman doktora baçvurmak gerekir? Kulak çınlaması konusunda merak ettiklerimizi Dr. Hasan İnsel anlatıyor.

Kulak çınlaması çok sık bahsedilen ama şiddetli değilse pek de ciddiye alınmayan bir şikayettir. Kulak çınlamasını çoğu kişi normal yaşamlarının bir parçasıymış gibi kabul eder ve bir önlem almaya gerek duymaz. Oysa her türlü kulak çınlaması doktora danışılması gereken bir durumdur.

Kulaklarda çınlama ya da uğultu, aralıklı ya da sürekli olabilir, şiddeti değişebilir. Genellikle arka plandaki gürültü ve sesler düşükse kulak çınlaması artar. Gece sessiz bir odada uyumaya çalışırken daha çok farkına varılır ve rahatsız eder. Kulakta işitilen ses nadiren kalp atımıyla senkronize olabilir.

Milyonlarca kişinin ortak şikayeti olan kulak çınlaması, şiddetli olduğunda konsantrasyonu ve uykuyu bozabilir, iş ve kişisel ilişkilerle etkileşerek psikolojik strese neden olabilir.
...
Çene Ağrısı Nedir, Neden Olur? - xxstyle Olur, Neden, Nedir, Ağrısı, Çene,
Çenenizi hareket ettirince ağrı hissediyor, klik sesi duyuyorsanız çenede bir sorununuz var demektir. Çene eklemindeki hastalıklar, çene ağrısına, eklem seslerine, çiğneme bozukluklarına, ağız açamamaya neden olabiliyor.

Çene rahatsızlıkları nasıl ortaya çıkar?

Çene ekleminin, boyunda omurgaya ve ağızda dişlere yakın olması nedeniyle, bu bölgelerdeki rahatsızlıklar çene eklemini kolayca etkileyerek şikayetlere neden olabilir. Normal bir kişi çene eklemini; çiğneme, yutma, soluk alıp verme ve konuşma sırasında günde yaklaşık 2 bin defa kullanır. Alt çenenin hareketleri, boyun ve çene kaslarının ortak hareketi ile oluşur. Alt çene kemiği; aşağı, yukarı, öne ve yanlara doğru hareket edebilmektedir. Bu düzenin bozulması, çene ekleminde oluşan veya oluşabilecek bir bozukluğun da habercisi olabilir.

Tanı nasıl konulur?

Çene eklemi hastalıklarında en önemli teşhis yöntemi muayenedir. Gereğinde sadece fizik...
Nedir mutluluk?" - dadaş mutluluk, Nedir,

 Nedir mutluluk?diye sorsalar,görünüşte mutluluktan bihaber gönüllere mi bakmalı önce,yoksa sevincin en doruk noktasında gezinen yüreklere mi?!..Hani çocukken sokak köşelerinde oynadığımız o masumane oyunlarımız vardı ya,bizi dış dünyadan alıp uçuran kendi pembe dünyamıza,annemizin defalarca çağrılarını dahi duyamadığımız ya da duymak istemediğimiz...İşte o oyunlarda küçük mutluluklar tadardık hani küçük dünyalarımızda...Zoraki bozulan,yarıda kesilen oyunlarımızın en doyulmaz anlarında saklı kalmış ufak mutluluklarımız vardı hani...Dünyaları verseler değişmezdik!!!Sonra büyüdük...Derken unuttuk mu acaba mutlu olmayı yada mutlu olmayı bekleyenlerden mi olduk?!.

Oysa bazen duru bir bakış yada içten bir tebessüm...Sevdiğimizden gelen güzel bir söz...Bir deniz kıyısında ardı ardına yudumlanan demli bir çay...Masmavi gökyüzündeki o martıların bitmeyen danslarına tanıklık...

Rüya Nedir? - Hy_Tr Nedir, Rüya,

Rüya Nedir?

İnsanoğlu hayatının yaklaşık üçte birini uykuda geçirir ki bu da 60 senelik bir ömrün 20 senesi demektir.
Eski çağlardan beri insanları ilgilendiren rüyalara ilkel toplumlar da çok önem verilmiştir. Rüyalarınsrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif korkulan tanrılar tarafından verilen armağan veya cezalar olabileceğine inanılmıştır. Daha sonra kahinler rüyaları açıklamayasrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif yorumlamaya başlamışlardır. İlk rüya yorumcularının ne zaman ortaya çıktıkları da belli değildir. Ancak Babil'in kahinlerinin büyük ün yaptıkları bilinmektedir. Kaldelilersrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif Astroloji vb. nin yanı sıra rüya yorumlarında da başarı kazanmışlardır....

Karabasan Nedir ? - Hy_Tr Nedir, Karabasan,

Karabasan'ın tıp dünyasındaki karşılığı nedir?

Tıptaki adı uyku felcidir. İnsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasındasrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydısrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsaksrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz haldesrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif hareket edemezsrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif ses çıkaramaz ve...

Diss Nedir ? - Hy_Tr Nedir, Diss,

Disssrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif rap müziğinde rapçıların birbirlerini yermek için yazıp söyledikleri parçalar. Hicvin hiphop kültüründeki benzeri. Genellikle küfür içerikli olur. Rap argosunda diss söylemek; diss atmaksrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gif disslemeksrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gifayar vermeksrc=http://www.1forum.us/images/smilies/smilev.gifayar atmak veya dişlemek şeklinde ifade edilir. Diss atıldığında karşı taraf ona cevap veriyorsa buna dissleşme denir.Diss bazıları için rapin tek kanadıdır.

Counter Strike Nedir ? , NasıL OynanıLır ? 5 SİLAH EĞİTİMİ - Hy_Tr EĞİTİMİ, SİLAH, OynanıLır, NasıL, Nedir, Strike, Counter,
Reload!
Eğer otomatik bir silah kullanıyorsanız, çok az ateş etmiş olsanız bile her zaman silahı tam dolu tutun. Karşınıza adam çıktığında mermisiz kalmaniz kadar kötü bir şey yoktur.Daha Hızlı Koşun
Hafif silahlar daha hızlı koşmanızı sağlar. Bu yüzden eğer bir yere hemen gitmeniz gerekiyorsa bıçağınızı çekin ve gitmek istediğiniz yere ulaşınca birincil silahınızı elinize alın.Bıçaklayın!
Eğer düşmanla yakından savaşırken her ikinizin de reload etmesi gerekirse hemen...
Counter Strike Nedir ? , NasıL OynanıLır ? 4 İleri Düzey Savaş Teknikleri - Hy_Tr Teknikleri, Savaş, Düzey, İleri, OynanıLır, NasıL, Nedir, Strike, Counter,
Yüksek Sıçrama
Zıplayarak çıkamadığınız yerlere çıkabilmek için zıplamanın ortasındayken eğilin. Böylece Italy gibi bazı haritalarda çok önemli bir üstünlük kazanırsınız.


Counter Strike Nedir ? , NasıL OynanıLır ? 3 - Hy_Tr OynanıLır, NasıL, Nedir, Strike, Counter,
Maxrounds: Uluslararası turnuvalarda kullanılmaya başlandığından beri gittikçe popülerleşen ve hali hazırda en çok oynanan karşılaşma türü. Genellikle Maxrounds 12 şeklinde oynanır ve teröristken alınan roundlar sayılır. Yani bir devre boyu oynanan roundların sayısı 12'dir.Bu oyun tarzında teröristken alınan ve verilen her roundun önemi çok büyük olduğu için kontrollü ve yavaş bir oyun oynanır. Sessiz ve yavaş bir hücum tasarlayıp karşı tarafı yoklayıp açıklarını kollayarak saldırmak etkin bir taktik olacaktır.
Counter Strike Nedir ? , NasıL OynanıLır ? - Hy_Tr OynanıLır, NasıL, Nedir, Strike, Counter,
Evet arkadasLar counterı iyi oynayabilmeniz icin 1 konu daha açtım umarım ise yarar.Lütfen emeğe saygi göstermeyi unutmayin src=http://www.forumturka.net/forum/images/smilies/tongue.gifsrc=http://www.forumturka.net/forum/images/smilies/okay.gifsrc=http://www.m3nt0r.de/blog/wp-content/uploads/2006/12/counter-strike-16.png
Counter - Strike :İnternet Kafelerin Ve Tüm Dünyanın Vazgeçemediği Oyun
Counter-Strike, son yılların en popüler First person Shooter oyunlarından biri olan Half-Life'ın en başarılı modifikasyonlarından biri kabul edilmektedir. Çıktığı anda Team Fortress'e ciddi bir rakip olan CS kısa sürede tf'den daha...
Japonca Adınız Nedir? - SüPeRKıZ Nedir, Adınız, Japonca,
A- ka * B- tu * C- mi * D- te * E-ku * F- lu * G- ji * H- ri * I- ki * J- zu * K- me *L- ta * M- rin * N- to * O-mo * P- no * Q- ke * R-shi * S- ari * T-chi * U- do * V- ru * W-mei * X-na * Y- fu * Z- zi
arikufurinka benim japonca adım:):D:)
Benzer Konu Etiketleri
Counter Strike Sxe Kıran Site, Counter Strike Sxe Kıran Site, bayanlara özel Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır, üyeliğimi nasıl silicem, ŞÜKÜR TAM OLARAK NASIL GERÇEKLEŞİR?, dost nasıl olmalı, GS Amblemi nasıl doğdu?, mesajlarıma nasıl renk veririm?, FoRuMuMuZu NaSıL BuLDuNuZ??, Counter Strike Sxe Kıran Site, Counter Strike Sxe Kıran Site, bayanlara özel Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır, üyeliğimi nasıl silicem, ŞÜKÜR TAM OLARAK NASIL GERÇEKLEŞİR?, dost nasıl olmalı, GS Amblemi nasıl doğdu?, mesajlarıma nasıl renk veririm?, FoRuMuMuZu NaSıL BuLDuNuZ??, Japonca kursları, Japonca kursları, Japonca kursları, Japonca kursları, japon dili, japonca,
Basit Etiket Sistemi Plugin by Kupo v 0.9a - Pluginy AMXX i SourceMod

Sayfa: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

İletişim | www.harikayorumlar.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Türkçe Çeviri: MyBB
Powered By: MyBB - Tema Hakları= HaRiKa YoRuMLaR a Aittir!!

Dikkat!!Sitemizdeki mp3 ler tanıtım amaçlı eklenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz.Sitemizdeki paylaşımlar da alıntı olanların belirtilmesi gerekir ayrıca sitemizden alıntı yapıldığında harikayorumlar.com eklenmesi zorunludur!!

Harika Rss / Site tanıt /Rss Abone /         Ücretsiz Site Ekle / Forum Arama / Forum /

Harika Arşiv / Site Map1 / Harika Rss /   Websiteni Ekle / Harika İstatistik / İndir /

Yorum / Site Map 2 / Yorum Nedir? /      Harika Manzaralar / Yorumla / Reklam Ver /

Site Map 4 / Site Map 3 / Site Map 5 /     Günün Yorumları /Haber Yorum, Son Dakika Haberler Tag Cloud GebzeTncl