Harika Yorumlar


Sayfa: 1

Sonuçlar : YOLU
Konu / Yazar Etiketler
SARS : CİDDİ AKUT SOLUNUM YOLU SENDROMU - spring27 SENDROMU, YOLU, SOLUNUM, AKUT, CİDDİ, SARS,
SARS : CİDDİ AKUT SOLUNUM YOLU SENDROMU


Dünya Sağlık Örgütü’nün ‘dünya çapında bir sağlık tehdidi’ olarak ilan ettiği, akut solunum yolu yetersizliği sendromu (SARS=Serious Acute Respiratory Syndrome) adı verilen gizemli hastalık, nedenini belirleyerek yayılmasını kontrol etmeye ve hayat kurtarmaya çalışan araştırmacıların aklını karıştırıyor.


SARS nedir?


SARS yakın zamanda Asya’da, Kuzey Amerika’da ve Avrupa’da görüldüğü bildirilen bir solunum yolları rahatsızlığıdır.


Akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) semptomları nelerdir?


Hastalık genellikle ateşle başlar (38 derecenin üzerinde). Ateşe zaman zaman titreme ya da baş ağrısı, genel bir rahatsızlık hissi ve vücutta ağrılar da dahil olmak üzere başka belirtiler eşlik eder. Bazı kişilerde, hastalığın başlangıcında solunum yollarıyla ilgili hafif belirtiler de görülebilir.
...
MESANE VE IDRAR YOLU - spring27 YOLU, IDRAR, MESANE,
MESANE VE IDRAR YOLU


Mesane kalça kemiği ile rahim arasında uzanır. İdrarın, böbrekler tarafından üretildikten sonra depolandığı kesedir. Mesanenin, idrar doldukça genişleyebilen esnek ve kaslı duvarları vardır.

Bu duvarlar kasıldığı zaman idrar 3,5-4 cm. uzunluğunda ince bir tüp olan uretraya (idrar yolu) sızar. Uretra nın ağzı klitoris ile vajina arasındadır.

Erkeklerde ve kadınlarda da mesane ve uretra (idrar yolu) vardır, ama bunların yapısı iki cinste birbirinden farklıdır. Bu nedenle ortaya çıkabilecek sorunlar değişiktir ve bazı rahatsızlıklar daha çok kadınlarda görülür. Örneğin, kadınlarda, üretra hem vajinaya hem de mikrop barındıran anüse daha yakın ve erkeklerdekine kıyasla daha kısa olduğu için; üretra ve mesane enfeksiyonları (sistit) daha fazla görülür.

Ayrıca, bazı yaşlı kadınlarda idrarını tutamamak gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun nedeni, alt karın kaslarının zayıflayarak mesane ve diğer iç organları taşıyamaz hale...
IDRAR YOLU ILTIHABI (OZGUL OLMAYAN) - spring27 OLMAYAN, OZGUL, ILTIHABI, YOLU, IDRAR,
IDRAR YOLU ILTIHABI (OZGUL OLMAYAN)


Özgül olmayan idrar yolu iltihabı bazen klamidyanın neden olduğu bir idrar yolu iltihabıdır. Buna Ureaplasma ureliticum adı verilen bir bakteri de sebep olabilir. Bulgular 10-20 gün içinde ortaya çıkmazsa da eğer tedavi edilmezse, leğen boşluğunda iltihabi komplikasyonlara (fallop tüplerinin, yumurtalıkların, rahmin veya rahim boynunun iltihaplanması) yol açabilir. Bu nedenle, eşinizde üretrit ortaya çıkarsa siz de kontrolden geçmelisiniz. Onun enfeksiyonun sebebi Ureaplasma veya Klamidya veya cinsel ilişkiyle bulaşan başka bir hastalık da olabilir.

Belirtiler

- Batma ve yanma hissiyle birlikte sık idrar yapma;

- Karın altında ağrı;

- Arada sırada ince bir vajinal akıntı.

Teşhis

Doktorunuz gelişmenin nasıl olduğunu dinleyecek, başka ihtimalleri eleyebilmek için alt karın muayenesi yapacak ve bir idrar kültürüyle hastalığa neden olan bateriyi tanımlayarak...
276 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI - AdaNaLı KAPANDI, ULAŞIMA, YOLU, KÖY,

276 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor.
Muş'ta 170, Erzurum'da 90, Bingöl'de 12 ve Ardahan'da 4 olmak üzere toplam 276 köy yolunda, kar yağışı ve tipi nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.
Erzurum'un Tekman ilçesinde hasta almaya giderken yolda mahsur kalan sağlık ekibi kurtarıldı.
Tekman'a 20 kilometre uzaklıktaki Düzyurt köyünden hamile Nazire Yıldırım'ı almaya giden ve köye 2 kilometre kala kara saplanarak yolda mahsur kalan ambulans ve sağlık çalışanlarının kurtarılması için başlatılan çalışmalar tamamlandı.
İl Özel İdare Müdürlüğü karla mücadele ekiplerince 2 saat süren yol açma çalışmalarının ardından kurtarılan 112 Acil Servis ekibi, daha sonra köyde doğum yapan Nazire Yıldırım'ı ve bebeğini alarak Tekman Devlet Hastanesine götürdü

Benzer Konu Etiketleri
pazartesi sendromu, SPASTIK KOLON (IRRITABIL BARSAK SENDROMU), MENIER SENDROMU, KARPAL TUNEL SENDROMU, GUILLAIN-BARRE SENDROMU, CUSHING SENDROMU, IRRITABL (HASSAS) MESANE, Bira ve İdrar, IDRAR INKONTINANSI, Bira ve İdrar, IDRAR INKONTINANSI, KULAK ILTIHABI (KRONIK), KULAK ILTIHABI (AKUT), RIS ILTIHABI (IRITIS), EPIGLOTIT (NEFES BORUSU KAPAKCIGI ILTIHABI), DIS KULAK ILTIHABI (EXTERNAL OTIT), BADEMCIK ILTIHABI, ASIL TENDONU ILTIHABI, Var Olmayan Ülke & Neverland |TV mini-series 2011|DVDRip TRDUB XVID AC3 HQ Hive-CM8, KEY'de ismi olmayanlara müjde!, Monitörü ve klavyesi olmayan bilgisayar, burası benim köyüm(çatalan), kazım koyuncu divane aşık gibi, kazım koyuncu - şevval sam gelevera deresi, kazım koyuncu işte gidiyorum, Son Kelimesini Al Başa Koy, Milas'ın köyleri su altında, hasret koydum adını, Burj Dubai kapandı!, Borsa 51.280,90 puandan kapandi,
Basit Etiket Sistemi Plugin by Kupo v 0.9a - AMXX, HLDS, poradniki

Sayfa: 1

İletişim | www.harikayorumlar.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Türkçe Çeviri: MyBB
Powered By: MyBB - Tema Hakları= HaRiKa YoRuMLaR a Aittir!!

Dikkat!!Sitemizdeki mp3 ler tanıtım amaçlı eklenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz.Sitemizdeki paylaşımlar da alıntı olanların belirtilmesi gerekir ayrıca sitemizden alıntı yapıldığında harikayorumlar.com eklenmesi zorunludur!!

Harika Rss / Site tanıt /Rss Abone /         Ücretsiz Site Ekle / Forum Arama / Forum /

Harika Arşiv / Site Map1 / Harika Rss /   Websiteni Ekle / Harika İstatistik / İndir /

Yorum / Site Map 2 / Yorum Nedir? /      Harika Manzaralar / Yorumla / Reklam Ver /

Site Map 4 / Site Map 3 / Site Map 5 /     Günün Yorumları /Haber Yorum, Son Dakika Haberler Tag Cloud GebzeTncl