Harika Yorumlar


Sayfa: 1

Sonuçlar : keşfedildi
Konu / Yazar Etiketler
Türkiye'de iki sazan türü keşfedildi - Hy_Tr keşfedildi, türü, sazan, Türkiyede,
Rize Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından yapılan araştırmalarda, Bursa Nilüfer Çayında ve Asi nehrinin Seyhan ile Ceyhan kollarında olmak üzere iki farklı sazan türü keşfedildi.

Yeni bulunan bu iki türe Barbus (Bıyıklı Balık) Nilüferensiz (Nilüfer) ve Sgualius (Tatlı su kefali) Kottealti isimleri verildi.

Rize Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Davut Turan ve araştırmalarda yer alan diğer öğretim görevlilerinin verdiği bilgilere göre, Barbus Nilüferensiz Marmara Bölgesi'nde bulunan Nilüfer Çayı'nda, Sgualius Kottealti türü ise Asi, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinde dünya faunası için yeni tür olarak tanımlandı. denildi.

İki yeni sazan türü ile ilgili verilen özellikler ise şöyle: 146 Milimetre boyunda olan Barbus Nilüferensiz'de, dorsal yüzgecinin sonuncu basit ışınının daha zayıf ve kemikleşmiş olması, arka kenarının yüzde 50'sinin dişcikli olması, vücudunun alçak ve kuyruk yüzgecinin...
Benzer Konu Etiketleri
sizce bu kedinin türü nedir?, Genelkurmay'dan Afganistan'da basın turu, DuvvaR.com - Türünün tek örneği =), İnsanlar niçin içki kadehlerini tokuştururlar?, Yüksekova çetesinin binbaşısı uyuşturucudan yakalandı, Uyuşturucu operasyonu, .::HiPHoP KüLTüRü & Rap'in Doğuşu::.,
Basit Etiket Sistemi Plugin by Kupo v 0.9a - Counter Strike NonSteam

Sayfa: 1

İletişim | www.harikayorumlar.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Türkçe Çeviri: MyBB
Powered By: MyBB - Tema Hakları= HaRiKa YoRuMLaR a Aittir!!

Dikkat!!Sitemizdeki mp3 ler tanıtım amaçlı eklenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz.Sitemizdeki paylaşımlar da alıntı olanların belirtilmesi gerekir ayrıca sitemizden alıntı yapıldığında harikayorumlar.com eklenmesi zorunludur!!

Harika Rss / Site tanıt /Rss Abone /         Ücretsiz Site Ekle / Forum Arama / Forum /

Harika Arşiv / Site Map1 / Harika Rss /   Websiteni Ekle / Harika İstatistik / İndir /

Yorum / Site Map 2 / Yorum Nedir? /      Harika Manzaralar / Yorumla / Reklam Ver /

Site Map 4 / Site Map 3 / Site Map 5 /     Günün Yorumları /Haber Yorum, Son Dakika Haberler Tag Cloud GebzeTncl