Harika Yorumlar


Sayfa: 1

Sonuçlar : yolculuklarının
Konu / Yazar Etiketler
Uzay yolculuklarının süresi kısalacak - xxstyle kısalacak, süresi, yolculuklarının, Uzay,
Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)'nın, ABD'deki Ad Astra Rocket şirketi ile birlikte ürettiği 'Değişken Özel Amaçlı İtici Manyetoplazma' (VASIMR) roketi test aşamasına geldi.
İlk ciddi uçuşunu 2017'de yapması planlanan roket sayesinde 6 aylık Mars yolculuğu, 39 ila 45 güne inebilecek.

VASIMR sayesinde, astronotların uzayda uzun süre radyasyona maruz kalmalarının önüne geçilecek. Bilinen iyon motorlarından çok daha güçlü olan plazma roketin farkı, radyo dalgalarını yayan vericilere benzer bir radyo frekans jeneratörü kullanarak parçacık veya plazmayı ısıtmasından kaynaklanıyor.

Roketin motorundaki radyo frekans jeneratörü, elektronlar kaynayıncaya dek argon gazının atomlarını ısıtıyor ve plazma ortaya çıkıyor. İtiş gücünü artırmak için roketin ikinci katında iyonlar Güneş'in yüzey sıcaklığının 20 katı fazlasına, yani 1 milyon santigrat derece civarına kadar ısıtılıyor. Bu sayede VASIMR, uzayda yıllar boyunca devam...
Benzer Konu Etiketleri
Uzaylılarla temas tehlikeli olabilir, selam dünyalı uzay ufo, Rus uzay aracı Soyuz, UUİ'ye kilitlendi, uzaylılar göreve, Uzaydaki göz, TSK'ya "Hava Uzay Gücü geliyor", Uzay'da Elmas okyanusu bulundu!, YÛNUS SÛRESİ, TEVBE SÛRESİ, ENFÂL SÛRESİ, A'RÂF SÛRESİ, MÂİDE SÛRESİ, NİSÂ SÛRESİ, ÂL-İ İMRÂN SÛRESİ, FÂTİHA SÛRESİ,
Basit Etiket Sistemi Plugin by Kupo v 0.9a - Non Steam

Sayfa: 1

İletişim | www.harikayorumlar.com | Yukarıya dön | İçeriğe Dön | Hafif Sürüm | RSS
Türkçe Çeviri: MyBB
Powered By: MyBB - Tema Hakları= HaRiKa YoRuMLaR a Aittir!!

Dikkat!!Sitemizdeki mp3 ler tanıtım amaçlı eklenmiştir. Lütfen bilgisayarınızdan 24 saat içinde siliniz.Sitemizdeki paylaşımlar da alıntı olanların belirtilmesi gerekir ayrıca sitemizden alıntı yapıldığında harikayorumlar.com eklenmesi zorunludur!!

Harika Rss / Site tanıt /Rss Abone /         Ücretsiz Site Ekle / Forum Arama / Forum /

Harika Arşiv / Site Map1 / Harika Rss /   Websiteni Ekle / Harika İstatistik / İndir /

Yorum / Site Map 2 / Yorum Nedir? /      Harika Manzaralar / Yorumla / Reklam Ver /

Site Map 4 / Site Map 3 / Site Map 5 /     Günün Yorumları /Haber Yorum, Son Dakika Haberler Tag Cloud GebzeTncl