Pes 2012 oyunu ile ilgili yorumlar – yorum ekle

by Admin on 16 Haziran 2012

Pes 2012 tanıtımı ve oyun ile ilgili yapılan yorumlar.

Pes 2012 oynayanların ilk karşılarına çıkacak en büyük değişiklik, oyuncularla hakemin yapay zekalarının muhteşem bir şekilde geliştirilmiş olması. Konami firması bu oyundaki yapay zekanın, futbol oyunları tarihinde gelmiş geçmiş en iyisi olduğunu iddia ediyor. Diğer oyunlar bu seviyeden çok uzak ve de yaklaşmaya da pek niyetli değiller.

Topun oyunda olduğu sürece sadece topa yakın olan oyuncular değil, tüm oyuncular bu yapay zeka sayesinde oyunun içerisinde yer alacaklar ve de hakem triosu artık daha çok insanlaştırılıp makine mantığından uzaklaştırılmış. Bu da ince ofsaytlarda ve tartışmalı pozisyonlarda yüzde yüz doğru karar verilemeyeceğini gösteriyor. Pes oyunlarında bunun çok daha önceden yapılması gerekiyordu.

Oyundaki pas organizasyonları arttırılarak, ara paslara yenilikler getirilmiş. Tuş kombinasyonları sayesinde pas atacağınız oyuncuları da kontrol edebileceksiniz. Bu da bir oyunda iki futbolcuyu aynı anda kontrol etme seçeneği ilk defa bir futbol oyunununda karşımıza çıkıyor.

Pes 2012 futbolcularPes 2011 deki muhteşem oyuncu detayları ve fiziki hareketleri Pes 2012 oyununda daha da geliştirilerek muhteşeme yakın bir görüntü elde edilmiş. Oyuncuların da maç içerisindeki hareketlerine göre maç içi performans değişimleri de söz konusu. Şöyle ki eğer oyuncu kısa süre içerisinde çok depar atarsa fiziki gücü birden düşebiliyor ve dinlendikçe artabiliyor. Maç içerisinde çok gol kaçıran veya pas hatası yapan bir futbolcu, moral açıdan gerileyebiliyor. Daha önceki Pro Evolution Soccer serilerinde oyuncunun morali maç öncesinde nasılsa maç boyunca da öyle gidiyordu. İlk defa bir Pes serisinde oyun içerisinde moral değişimleri de işlenilmiş. Bu da oyuncular açısından güzel bir yenilik olmuş.

Oyuncular hakkındaki tek gelişme ise bundan ibaret değil. Oyuncuların yapabileceği hareketlerin sayısında da artış var. Bu da daha fazla karakteristik çalım ve artistik goller izleyebileceğimiz anlamına geliyor. Pes 2011 i Beşiktaş ile oynayanlar Quaresmanın trivela vuruşu ve ters ayak ortasına denk gelmiş olabilirler. İşte Pes 2012 de futbolcuların kendilerine has ve çok yaptıkları hareketler oyunda da yer almakta.

Pes 2012 stadyumOyundaki stadyum detayları ve sayısı da artmış durumda. Hava durumu etkileri de oyunda daha iyi hissedilebilecek duruma getirilmiş. Artık yağmurlu havalarda top daha çok kayacak ve de karlı havalarda oyuncular daha fazla kayıp düşecek. Gerçi oyunda yama dosyaları kurarak, stadyum, grafikler, formalar, oyuncu özellikleri gibi konularda değişiklik yapabilirsiniz.

Pes 2012 grafik açısından en kaliteli oyunlara taş çıkartacak nitelikte. Hemen hemen oyunun her detayındaki görüntüler düzenlenerek, grafik kalitesi arttırılmış. Her ne kadar Xbox oyuncuları görüntülerin Xbox’ta daha iyi olduğunu iddia etseler de, bilgisayardaki görüntüde herhangi bir hata bulamazsınız. Ps3 teki görüntülere de baktığımızda, iyi bir ekran kartı ile oynanan bilgisayarla arasında pek fark olmadığını görüyoruz.

Pes 2012 indirme sistem gereksinimleri

  • İşlemci : Core Duo 2.0 Ghz
  • Ekran Kartı : GeForce 360 GT
  • RAM : 2 Gb veya üstü
  • Disk Alanı : 20 Gb
  • DirectX : 10 veya üstü
  • Klavye ve mouse
  • Multiplayer oynamak için internet bağlantısı

Pes 2012 oyunu ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz..

2 Responses to “Pes 2012 oyunu ile ilgili yorumlar – yorum ekle”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir